Genel

Efsanevi Sedan: 2019 BMW M5 Competition

on

BMW M kuruluşu, BMW M5 Sedan’ın en güçlü ve en sportif versiyonu olan ”BMW M5 Competition” u piyasaya sürdü. M5 Sedan Competition sınıfında dinamizm, çeviklik ve hassasiyet için çıtayı yükseltiyor.

625 Hp / 460 kW güç üreten ünite normal M5’e göre 25 Hp / 19 kW daha güçlü ve daha keskin tepkiler sağlıyor. Hem pist hemde günlük kullanımı oldukça başarılı bir şekilde harmanlandığı model biz otomobil severlerin uykularını kaçırmayı başarıyor!

Temmuz 2018’de üretimine başlanan modelin ana pazarlarının ABD, İngiltere, Almanya, Japonya ve Kanada olması bekleniyor.

Efsanevi güç…

4.4 litre hacime sahip V8 motor, 6,000 rpm devirde maksimum 460 kW/ 625 Hp gücü size sunuyor. Ünitenin 0 – 100 km/sa hızlanması 3.3 saniye ve standart M5’e göre 3 saniye daha hızlı. M sihriyle donatılmış V8 ünite cross-bank egzoz sistemi içermekte ve bu sistem sayesinde hassas ve performansa katkısı olacak şekilde yönlendirilen egzoz gazı akışları, optimize bir şekilde gerçekleşen gaz değişim döngüsü ile birlikte olağanüstü hızlı turboşarj yanıtı sağlıyor. Çevreye daha duyarlı olması için aynı zamanda egzoz sistemi küçük bir filtreyi de içeriyor. M5 Competition modeline özel M Sport Egzoz, flep kontrollü, çift borulu bu versyionu motor yüklenildiğinde, yüksek devirlerde daha sportif ve tok bir sesle kendine has bir ses üretiyor ve kullanım deneyimlerini oldukça keyiflendiriyor. Sürüş modlarına göre de ses değişiyor.

 

Devamı gelecek…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir